34. GENÇ GÜNLER FESTİVALİ

34. GENÇ GÜNLER FESTİVALİ

               İbb Şehir Tiyatroları tarafından düzenlenen 34.Genç Günler festivaline İlk Sanat Tiyatro olarak konuk ekip olduk.

İBB ŞEHİR TİYATROLARI “34. GENÇ GÜNLER”DE TİYATRONUN TÜM RENKLERİNİ
SEYİRCİYLE BULUŞTURUYOR
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın geleneksel olarak düzenlediği 34. Genç Günler, 9 Mayıs 2018 Çarşamba günü saat 20.00’de Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde sahnelenecek İçinde İstanbul Olsun oyunuyla başlıyor.

34. Genç Günler, 9-20 Mayıs 2018 tarihleri arasında 92 seans oyundan oluşan dopdolu bir programla Harbiye Muhsin Ertuğrul, Fatih Reşat Nuri, Üsküdar Kerem Yılmazer, Üsküdar Musahipzade Celal, Ümraniye, Gaziosmanpaşa, Kağıthane Sadabad ve Kadıköy Haldun Taner Sahneleri’nde seyirciyle buluşacak.

Etkinliklerde, lise gruplarının 27 seans, konservatuvarların 24 seans, tiyatro kulüp ve topluluklarının 21 seans, misafir tiyatro ekiplerinin 17 seans ve Şehir Tiyatroları’nın 3 seans oyunu sahne alacak.

34. Genç Günler’de William Shakespeare’in “Cardenio,” “Macbeth,” ve “Romeo ve Juliet”i, Moliere’in “Tartüf”ü gibi klasik eserlerin yanında Friedrich Dürrenmatt’ın “Büyük Romulus”u, Federico Garcia Lorca’nın “Bernarda Alba’nın Evi,” Becky Mode’un “Tamamen Doluyuz”u gibi eserler, genç tiyatrocuların performansıyla sahnelenecek.